Jak wyselekcjonować dla znajomej firmy kolektor danych, w interesujących cenach.

Kolektor danych Android to narzędzie, które ma ekran, klawiaturę i czytnik kodów kreskowych. Często określane jest też terminalem mobilnym. Wiemy jak w teraźniejszych czasach taki kolektor danych jest niezbędny w halach czy marketach. Bez niego praca trwałaby o znacznie dłużej i dla wielu osób byłaby trudna. Kolektory danych terminale dzięki wbudowanej pamięci zdołają one zliczać dane, zapisywać etykiety, filtrować towary wedle określonych wytycznych. Niejednokrotnie jest używany do sprawdzania stanów magazynowych. Pewnie nawet nie wiecie, ale często jeśli sprzedawca nie wie czy określony artykuł jest dostępny np. buty potrafi on zobaczyć błyskawicznie w magazynie czy określony towar jest na składzie w obecności klienta. Na pewno spotkaliście się z tym urządzeniem nawet o tym nie wiedząc. Kolektor danych posiadają zazwyczaj swój system operacyjny a kolektor danych Android to tak zwane terminale mobile. Do Androida zazwyczaj potrafimy podpiąć dodatkowe oprogramowanie magazynowe. Jakie wybrać kolektory danych terminale? Należy zwrócić uwagę na system operacyjny. Kolektor danych Android charakteryzuje się przyjemnym interfejsem i dobrym sposobem przemieszczania się dla klienta. Jest on dodatkowo utrzymywany przez producenta, więc wszelkie problemy są zawsze błyskawicznie rozwiązywane. Możemy kupić kolektor danych z różnorodnym zasięgiem lasera:
kolektor danych Android ze tradycyjnym zasięgiem wynosi on do 1,9 metra. Sprawdza się doskonale przy swoistego typu inwentaryzacjach. kolektory danych terminale krótkiego zasięgu, wynosi on 0,5 metra. Powszechnie wykorzystywane są do pracy z małych przestrzeni jak rejestracja pacjentów czy okresu pracy. Można nimi przeglądać kody kreskowe oraz RFID kolektor danych dalekiego zasięgu do 10 metrów i niezwykle dalekiego zasięgu powyżej 10 metrów. Używane są w magazynach do ochrony przepływu materiałów czy np. do monitoringu produkcji. Drugim istotnym aspektem jest wielkość wyświetlacza. Przeważnie ma on od 4-5 cali, ale przy korzystaniu z niego sporadycznie możemy nabyć kolektory danych terminale z mniejszym wyświetlaczem. Najbardziej znanymi są:

  • kolektor danych tekstowe
  • kolektor danych Android PDA – są one znaczniej rozbudowane, są kolorowy interfejs. Są używane ze względu na swoją odporność przez fachowców czy budowlańców.
  • kolektory danych terminale przemysłowe – są one odporne ich głównym wykorzystaniem są magazyny i centra logistyczne. Są niesłychanie mocne na pył czy wilgoć i dopasowane do pracy przez bardzo duży czas.

Kolektor danych Android a wielkość akumulatora? To wyjątkowo istotny aspekt, na który mało z nas zwraca uwagę. Przy zakupie powinniśmy patrzeć na parametr wyrażonej w mAh. Bardzo interesująca praca w niektórych kolektorach to tzw Hot plugging , który pozwoli wymianę baterii w ciągu pracy. Jeżeli mamy pomysł kupić kolektory danych terminale musimy zwrócić uwagę na kolejne wyposażenie:

  • Moduł GPS
  • Aplikacje do śledzenia kolektora za pomocą bluetooth
  • ładowarkę samochodową
  • kable i przejściówki

Kolektor danych to urządzenie niezbędne w dowolnym sklepie czy magazynie. Zatem przed nabyciem powinniśmy dobrze ustalić parametry jakie winno mieć.